piektdiena, 2014. gada 24. janvāris

Atā, Ziemassvētku eglīte 2014!Jaunsilavas pamatskolā esam izveidojuši jaunu tradīciju. Jau vairākus gadus janvāra sākumā rīkojam svinīgu atvadīšanos no svētku eglītes. Tā ir atdevusi savu dzīvību mūsu priekam un līksmei, tāpēc arī atvadu reizē eglīti godinām. Pasākumu scenāriji atšķiras. Pirms diviem gadiem 9.klases skolniece Astra Veigure pasākumā prezentēja savu vides projektu „Ziemassvētku eglītes spožums un posts”, bet rotaļas vadīja atraktīvā Sniegbaltīte (skolēnu pašpārvaldes prezidents Artūrs Bjalkovskis).

Pagājušajā gadā suminājām datorgrafikas konkursa „Ziemassvētku stāsts” uzvarētājus. Žūrijas komisija tika izveidota no Līvānu novada izglītības pārvaldes, Jaunsilavu bibliotēkas, skolas administrācijas, vecāku padomes un skolēnu pašpārvaldes pārstāvjiem, bet balvas tika izlozētas Laimes akā.

Eglīte laupītāju ielenkumā
Šogad eglīte svinīgo pasākumu sagaidīja bez nevienas skujas, toties zaros Salavecis bija sakarinājis konfektes. Lai tās nopelnītu, klašu kolektīvi visiem pārējiem svētku dalībniekiem izteica novēlējumu Jaunajā gadā. Direktores vietniece izglītības jomā Marija Broņka tradicionāli apbalvoja iepriekšējā mācību semestra nekavētājus. Vizuālās mākslas skolotāja Līga Slica saņēma Ērgļu novada pašvaldības, R.Blaumaņa memoriālā muzeja ”Braki” un biedrības „Rūdolfa Blaumaņa kultūrvēsturiskais mantojums” dāvāto grāmatu „Blaumaņa smaids” par skolēnu sagatavošanu konkursam „Blaumaņa brīnumzālītes”. Grāmatā iekļauti arī konkursa uzvarētāju darbi, tai skaitā Jaunsilavas pamatskolas 5.klases skolnieka Ģirta Iļjina ilustrācija pasakai „Velniņi”.
Skats no lugas "Pumpainais Jaunais gads"

Jautrību radīja ludziņa „Pumpainais Jaunais gads” skolas aktieru izpildījumā. Pasākuma noslēgumā zālē negaidīti iebruka maskās saģērbušies laupītāji, kas gandrīz nolaupīja eglīti kopā ar visām konfektēm. Taču laikus iejaucās Salavecis (iepriekšējā gada absolvents Oskars Lazdāns), un viss beidzās laimīgi.

Eglītes rotas draudzīgi noņēma 9.klases skolēni, kas tradicionāli ir atbildīgi par Jaunā gada pasākumu organizēšanu un zāles rotāšanu. Pēc svētkiem eglīte malkas veidolā devās uz skolas kurtuvi. Ar šo pasākumu mēs gribam rosināt cilvēkus nepiesārņot dabu, bet dzīvot videi draudzīgi un taupīt resursus.

"Koloristu" veidotais Ziemassvētku
un Jaunā gada rotājums
Mūsu skolas kolektīvs sveic visas Pārmaiņu skolas Jaunajā gadā ar 5.klases skolnieces Gabrielas Usānes vēlējumu:
 „Egli laukā nemetam, 
Savu skolu siltinām! 
Visiem bērniem vēlam mēs
Ļoti labas atzīmes!”

Aicinām visas skolas atbalstīt mūsu iniciatīvu izturēties ar cieņu pret eglīti un pēc iznešanas no svinību zāles izmantot to lietderīgi. Lai eglītes zaļotu vienmēr, ierosinām pavasarī atbalstīt UNESCO akciju „Iestādi 100 miljonus koku!”.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru